2 sierpnia, 2021

Czy memy są legalne – co mówi o tym prawo w internecie

 

W naszym artykule drewniane zastanowić się czy działania jakie użytkownicy internetu podejmują w sieci mogą podlegać praww działającymi w internecie. Czy jesteśmy odpowiedzialni za czyny online i czy memy są legalne?

Legalne i nielegalne działania w sieci

czy memy są legalne

Internet jest to miejsce w którym Większość z nas działa na co dzień czy to prowadząc w sieci wszelkiego rodzaju interakcje związane z życiem prywatnym czy też wypełniając obowiązki zawodowe. W internecie kształtujemy relacje i opinie, poznajemy kulturę, pracujemy. Nic więc dziwnego, iż nawet wolny internet ma swoje granice. Zatem czy memy są legalne?

Czy memy są legalne?

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mem opiera się na satyrze. W takim wypadku z łatwością twrórca mema może przekroczyć granicę dobrego smaku, jednocześnie uderzając w dobro osobiste osoby, która wyśmiewana jest na popularnych memach. Co ciekawe osoba, która znajduje się na memie może zwrócić się do administratora strony o usunięcie konkretnego dzieła satyrycznego. Motywując swoją prośbę naruszeniem dóbr osobistych. W momencie, w którym administrator odmówi usunięcia mema ze swojego portalu, osoba której mem dotyczy może skierować sprawę do sądu. Autor może być zobowiązany nie tylko do oficjalnych przeprosin w sieci ale także do zapłaty grzywny.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *