22 września, 2021
koronawirus procedury w miejscu pracy sprawdź

Koronawirus – jakie są obecne procedury w miejscu pracy?

Czas pandemii jest bardzo ciężki dla wielu z nas. Oprócz sfery zdrowotnej także dotyka nas on w innych wymiarach, a w szczególności w pracy. Ta sytuacja wielu firmom komplikuje funkcjonowanie i organizację pracy pracowników. Warto wiedzieć jak sobie poradzić z tą sytuacją. Mamy dla Was kilka przydatnych porad, informacji i procedur w miejscu pracy, które pomogą zorganizować działanie organizacji podczas koronawirusa.

Procedury w miejscu pracy podczas koronawirusa

koronawirus procedury w miejscu pracy co należy wiedziećJeśli charakter pracy pozwala, najlepszym rozwiązaniem jest zorganizować pracę zdalną pracownikom. Według ustawy, która weszła w życie, nie nakazuje sformułowania polecenia wykonywania obowiązków zdalnie na piśmie. Warto jednak to zrobić, aby obie strony jasno i klarownie wiedziały jakie są procedury w miejscu pracy, obowiązki i powinności w tym aspekcie podczas zmian wywołanych koronawirusem. Co do tych postanowień należy określić powinność oraz nakaz zleconej pracy przez pracownika, określić miejsce jej wykonywania, czyli w tym przypadku miejsce zamieszkania pracownika. Kolejnymi aspektami, które trzeba tam zawrzeć to czas pracy zdalnej, związku z epidemią oraz zasady, na jakich ma być wykonywana praca organizowana właśnie w ten sposób.

Obowiązki pracodawcy podczas wprowadzania procedur w miejscu pracy podczas koronawirusa

Koronawirus procedury w miejscu pracy wymagają, aby pracodawca zapewnił zatrudnionemu niezbędny sprzęt do wykonywania pracy, taki jak komputer i inne elementy. Określił godziny pracy, w jakich pracownik powinien wykonywać swoją pracę oraz sposób ich raportowania, czy kontaktowania się z innymi osobami. Wciąż masz inne wątpliwości? Wszelkie informacje, aktualizowane na bieżąco możesz dowiedzieć się na blogu i kontaktując się z ApexNet!

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *