14 sierpnia, 2022
dlaczego warto brać udział w wolontariacie

Dlaczego warto zdecydować się na wolontariat? Nasze porady

 

Zastanawiasz się nad zapisaniem do organizacji studenckich? A może interesują Cie inne aktywności na przykład wolontariat czy też kółka zainteresować? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na wolontariat.

Wolontariat – co to?

Wolontariat, z łacińskiego voluntarius – słowo, które oznacza dobrowolny. Czym zatem jest wolontariat? To dobrowolna i jednocześnie bezpłatna oraz świadoma praca na rzecz innych osób czyteż całego społeczeństwa lub wybranej grupy społecznej. Praca ta wykracza poza związki rodzinne czy koleżeńskie. Dlaczego warto zdecydować się na wolontariat?

Dlaczego warto zdecydować się na wolontariat?

dlaczego warto brać udział w wolontariacie

Według ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji. Niemniej jednak działalność w wolontariacie może dać wiele korzyści nie tylko dla osób, którym wolontariusz pomaga ale także dla samego wolontariusza. Można nauczyć się struktur działania dużej organizacji, zdobyć doświadczenie także zawodowe oraz wpis do CV – co szczególnie ważne dla młodych osób, dopiero wstępujących na rynek pracy. Wolontariusze bowiem są coraz częściej postrzegani przez pracodawców jako osoby ambitne, odważne, zorganizowane Warto także wspomnieć o nowych znajomościach i kulturach jakie może podać wolontariusz podczas swojej pracy. Osoba przynależąca do wolontariatu nauczę się samodzielności oraz odpowiedzialności.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *