14 sierpnia, 2022
jak napisać informację prasową

Jak napisać informację prasową – nasze porady

 

Jeśli nie masz wiedzy o tym jak napisać informację prasową, zapoznaj się z poradami zawartymi w tym artykule. Miłej lektury!

Informacja prasowa i zasady jej pisania

Wiele informacji prasowych, które przekazywane są do publikacji, finalnie nie wystepuje w tradycyjnej gazecie czy też na portalu informacyjnym. Dzieje się tak dlatego, iż informacje zawarte w przekazywanych prasówkach są ważne z punktu widzenia firmy, która je tworzy a nie dziennikarza. Jak to zmienić?Jak napisać informację prasową, która będzie interesująca?

jak napisać informację prasową

Jak napisać informację prasową?

Po pierwsze pisząc informacje prasową należy myśleć o treściach, które będa interesujące dla czytelnika, jednocześnie nie traktując go jako klienta. Dzięki temu jest szansa, że dziennikarz, który otrzyma naszą informację prasową dostrzeże komunikat, który to zainteresuje jego czytelników. Jak napisać wyróżniającą się informację prasową? Warto pamiętać, że informacja prasowa to bardzo dobry sposób na kontakt z mediami i jednocześnie zdobycie potencjalnego klienta. Niemniej jednak zakładając, bądź prowadząc firmę rozróżnić musimy stanowisko dziennikarza od PR – owca czy też osoby z marketingu. Dlatego też twórzmy teksty, które nie będą sprzedażowe, ani ogólne. Koncentrujemy się za to na konkretach oraz faktach i ciekawostkach. Ważne będą takie elementy spójnej informacji prasowej jak atrakcyjny tytu orazł krótkie podsumowanie, zawarcie daty oraz danych kontaktowych oraz tworzenie przekonującego rozwinięcia, które realnie zainteresuje dziennikarza i czytelnika.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *