14 maja, 2021
boksy akustyczne do biur

Boksy akustyczne – komfortowa praca w biurach open space

Pewną niedogodnością w pracy biurowej często bywa brak miejsca, w którym można by spokojnie porozmawiać przez telefon z klientem. Obecnie większa część biur jest zorganizowana w tzw. open space. gdzie obok siebie przebywa wielu pracowników. To w naturalny sposób powoduje nieustanny gwar i szmer, który utrudnia rozmowę telefoniczną. Nie wszędzie jest możliwość wydzielenia osobnego pomieszczenia, przeznaczonego wyłącznie do rozmów. Rozwiązaniem mogą być tu jednak boksy akustyczne.

Przestrzeń nie tylko do rozmów telefonicznych

Mobilne biurowe “budki telefoniczne” to specjalne konstrukcje, które doskonale wytłumiają dźwięk. Dzięki kompaktowym rozmiarom można je wstawić do większości biur. Boksy akustyczne pozwalają znaleźć kompromis pomiędzy przestrzenią typu open space, a potrzebą bardziej komfortowych pomieszczeń dla pracowników. Warto zaznaczyć, że służą nie tylko do rozmów telefonicznych. Jeżeli któryś z pracowników będzie po prostu potrzebował popracować w ciszy, wówczas również będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania. Mimo niepozornych rozmiarów wewnątrz jest wystarczająco wiele miejsca, aby wygodnie pracować przez dłuższy czas. Co więcej, na rynku można już spotkań modele dla większej liczby osób – na wypadek gdybyśmy potrzebowali ustronnego miejsca, by w spokoju przedyskutować coś z kilkoma współpracownikami.

nowoczesne boksy akustyczneZ czego wykonane są boksy akustyczne?

Boksy akustyczne wykonane są ze specjalnych paneli na bazie kompozytu pianek. Dzięki temu mają bardzo wysoki poziom pochłaniania dźwięków, a przez to znacząco zmniejszają ilość hałasu wewnątrz. Pochłaniają także dźwięki wewnątrz, przez co nie występuje efekt pudła rezonansowego. Boksy te posiadają jednocześnie szklane tafle, dzięki czemu widać, czy z danego egzemplarza już ktoś korzysta. Eliminuje to sytuacje, gdy ktoś nam przerwie ważną rozmowę pod pretekstem szukania wolnego boksu.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *