14 maja, 2021
Jak wziąć kredyt?

Jak wziąć kredyt? Poradnik krok po kroku

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości? Zależy Ci na tym, aby stać się pełnoprawnym właścicielem mieszkania? Sprawdź krok po kroku, o czym należy pamiętać podczas podejmowania decyzji o sfinansowaniu zakupu nieruchomości poprzez kredyt bankowy? Jak wziąć kredyt? Zapoznaj się z treścią poradnika!

Jak wziąć kredyt na mieszkanie?

Czy właśnie nadszedł moment, w którym zastanawiasz się nad wzięciem kredytu na mieszkanie?  Zastanawiasz się, jak wziąć kredyt? Jeśli do tej pory nie korzystałeś z tego typu rozwiązania, to podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania tego typu decyzji. Po pierwsze, warto zastanowić się nad tym, o jaką kwotę należy wnioskować, a następnie przeliczyć swoją zdolność kredytową. Następnym krokiem jest wybór nieruchomości i dokonanie umowy przedwstępnej. Jeżeli mamy już wybraną nieruchomość, to kolejnym krokiem będzie porównanie ofert kredytów hipotecznych. Po wyborze oferty składamy wniosek kredytowy i podpisujemy umowę kredytową.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Podczas składania wniosku o kredyt, należy przedstawić dokumenty dochodowe – zaświadczenie o wysokości zarobków, wyciąg z konta bankowego, PIT za ubiegły rok i KPiR w przypadku prowadzenia własnej dzielności. Zapoznaj się ze wszystkimi wskazówkami, dzięki którym dowiesz się, jak wziąć kredyt na mieszkanie, pamiętając o wszystkich niezbędnych procedurach.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *