14 sierpnia, 2022
cechy logotyp a logo

Jak rozróżnić logotyp a logo?

Terminy tożsamość korporacyjna, tożsamość marki i wizerunek marki są często zamieniane, ale w rzeczywistości różnią się od siebie. Identyfikacja wizualna dotyczy działań wewnętrznych, które kształtują percepcję.Tożsamość marki zaś to sposób, w jaki organizacja chce być postrzegana przez swoich odbiorców. Natomiast wizerunek marki to zewnętrzne postrzeganie danej firmy przez konsumentów. Wszystkie trzy są splecione ze sobą, ale każdy musi być uwzględniony osobno podczas budowania marki a wszystko zaczyna się od identyfikacji wizualnej firmy. To właśnie dla tych działań ważne będzie zrozumienie różnic logotyp a logo.

Identyfikacja wizualna dla firm

logotyp a logo projektowanie

Identyfikacja wizualna to działanie, które firma podejmuje w celu uzyskania dobrego postrzegania przez grupę docelową. Uzyskuje się go poprzez projektowanie korporacyjne, komunikację korporacyjną i zachowanie korporacyjne. Design natomiast obejmuje atuty marki, które czynią Twoją firmę wyjątkową i wyróżniającą się na tle konkurencji. Projekt tożsamości firmy jest wizualnie odzwierciedlony w jej logo, nazwie, przewodniku stylistycznym, sloganie, palecie kolorów, typografii, mundurach, budynkach, wizytówkach i nie tylko.

Logotyp a logo – podstawowe różnice

Gdy już wiesz dlaczego odpowiedni design jest ważny dla budowania brandu czy firmy, warto dowiedzieć czym jest logo a czym logotyp. Pomimo powszechnej opinii, terminy te określają różne, ale bardzo bliskie elementy wspomnianej identyfikacji wizualnej. Logotyp a logo, czym są? Logo to jest znakiem firmowym, wyróżniającym markę, natomiast logotyp jest częścią tekstowa logo, czyli prościej mówiąc jest to napis, który zawiera się w logo i pozwala zidentyfikować markę. Choć warto pamiętać, że czasem logotyp mimo, iż używany w komunikacji, nie jest uwzględniony w logo firmy.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *