22 września, 2021
styrodur

Styrodur jako materiał do reklamy przestrzennej

Nie ma wątpliwości co do tego, że styrodur to jeden z najchętniej wybieranych materiałów do tworzenia tak zwanej reklamy przestrzennej. Dzięki niemu z łątwością tworzyć można dowolne kształty 3D, takie jak np. litery oraz logotypy. Tego typu reklamy najczęściej spotkać można w siedzibach firm, na ścianach zewnątrznych budynków oraz w biurach. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam garść informacji na temat produktu jakim jest polistyren ekstrudowany.

Czym jest styrodur?

Styrodur określany także mianem polistyrenu ekstrudowanego jest materiałem budowlanym, który służy do izolacji termicznej. Cechuje się on jednorodną fakturą oraz tym, że jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne . Jego struktura jest gładka i nie odkształca się podczas ściskania. Przez wiele osób jest on mylony ze styropianem, ponieważ te dwa tworzywa są dość podobne do siebie. Styropian jest jednak mniej twardy i nasiąkliwy. Nie posiada on także widocznych porów, ani kuleczek. Polistyren ekstrudowany ma zdecydowanie większą wytrzymałość oraz wyróżnia się lepszymi właściwościami izolacyjnymi.

Do czego wykorzystać styrodur?

Materiał  jakim jest styrodur wykorzystuje się zazwyczaj podczas ocieplania budynków, lecz jego znakomite właściwości znalazły także zastosowanie w branży dekoratorskiej i reklamowej. Do popularnych zastosowań polistyrenu ekstrudowanego zaliczyć można między innymi:

  • napisy 3D
  • formy przestrzenne
  • logotypy
  • elementy dekoracyjne
  • rekwizyty do filmów oraz zdjęć
  • sztukaterię

styrodur

Podobał Ci się ten wpis?

5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *