14 maja, 2021
Czym zajmuje się UI Designer?

UI Designer. Czym się zajmuje?

Pora na kolejną dawkę wiedzy specjalistycznej! UI Designer czyli osoba odpowiedzialna za projektowanie User Interface to, pracownik, potocznie nazywany… grafikiem. To właśnie on dba o to, by layout strony był spójny a kompozycja przez nas zaproponowana – estetyczna i odpowiadająca oczekiwaniom użytkowników i właścicieli witryny.

Wartość graficzna firmy

Niewątpliwie, osoba odpowiadająca za takie działania powinna skupiać się nie tylko na formach graficznych zaprezentowanych na stronie. UI Designer wspiera również projektantów stron www na poziomie doboru kolorystyki, fontu, typografii oraz stylu. Kompetencje twórczyń i twórców są znacznie większe niż wspomnianego wcześniej grafika. Dzięki harmonogramowi działań, budowie spójnej komunikacji graficznej, znacznie lepiej zadbasz o swoją widoczność z punktu widzenia rozpoznawalności marki.

UI Designer - czym się zajmuje?

UI Designer i jego rola

Praca UI Designera powinna być ścisłą współpracą ze specjalistami UX. Dzięki ich wiedzy o doświadczeniu z pewnością znajdziesz remedium na lepszą organizację i porządek na stronie. Dokładne zarządzanie projektem, dostosowanie grafik przedstawianych zarówno na stronie jak i w mediach społecznościowych sprawi, że Twoje działania będzie spójne wizerunkowo a takie elementy wizualne jak font, logo, określone przez Ciebie barwy będą lepiej widoczne. Sprawdź już dziś pomysły na innowacje i wprowadź nowinki w swoich działaniach. Nowa marka a może rebranding? – Skonsultuj swoje pomysły ze specjalistami w swojej dziedzinie.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *