14 maja, 2021
Najważniejsze trendy w projektowaniu stron internetowych.

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Poznawanie trendów i nowinek zarówno tych, które powstają na rodzimym rynku i globalnie, to podstawa znacznie lepszej i efektywnej pracy. Trendy w projektowaniu stron internetowych to nie wyjątek. Dzięki nim uczymy się lepszego zarządzania projektami i zapewniamy sobie optymalną ścieżkę działania. Na które z nich warto teraz zwrócić uwagę?

Mobile-friendly website – najważniejszy trend

W 2020 roku specjaliści dziedziny IT zwracali szczególną uwagę na responsywność stron www. Przyjazność urządzeniom mobilnym pozwala na lepsze eksponowanie treści i zapobiega “rozjeżdżaniu” się zdjęć, grafik, filmików. Ten trend w projektowaniu stron internetowych wiąże się bowiem ze statystykami, które wskazują jednoznacznie: blisko 50% ruchu generowanego przez użytkowników pochodzi bowiem z urządzeń mobilnych. Takie rozwiązanie wspiera również pozycjonowaniu i lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania.

Poznaj trendy w projektowaniu stron internetowych.

Trendy w projektowaniu stron internetowych

Coraz częściej w projektach stron www korzysta się z rozwiązań pozwalających na eksponowanie zawartości witryny na jednej, dedykowanej karcie. Zamiast podziału treści na osobne strony (paginacji), trendy w projektowaniu stron internetowych skupiają się na prezentowaniu oferty rozwijanej. Dzięki temu użytkownik może szybko przejrzeć zawartość i scrollować zawartość: w taki sposób by sprzyjać użytkownikom korzystającym z oferty na smartfonach. Warto wprowadzić również dedykowane video i kusić grafikami – to te okazują się najlepszym wabikiem na użytkowników. Postaw na rewolucję związaną z wyszukiwaniem. Warto wprowadzić voice search jako ułatwienie nawigacji.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *