14 maja, 2021
wyłączenie stosowania ustawy prawo zamówień publicznych jakie warunki

Wyłączenie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych

Wyłączenie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych to nic innego ma miejsce wtedy, gdy stosowanie wspomnianej ustawy nie jest obowiązkowe. Możemy spotkać się z wieloma takimi sytuacjami, dlatego warto wiedzieć, kiedy można z takiego prawa korzystać.

Prawo zamówień publicznych – kiedy ma miejsce wyłączenie ustawy?

wyłączenie stosowania ustawy prawo zamówień publicznych co to jestWarto wiedzieć, że wyłączenie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych ma największe znaczenie w przypadku konkursów oraz zamówień, których zamawiający jest zobowiązany udzielić, albo które ma obowiązek przeprowadzić na podstawie innej, niż określono ustawą. Gdy zgłębimy się bardziej w tym temacie, zauważymy, że ustawa daje szereg możliwości pod względem jej wyłączenia. Co więcej, zastosowanie takie procedury może znacząco usprawnić wiele procesów, przez jakie muszą przechodzić zamawiający. W skrócie mówiąc, oferowanie towarów, bądź usług bez konieczności stosowania się do zawiłych ustaw i procedur jest o wiele szybsze i prostsze.

Co należy wiedzieć o Prawie zamówień publicznych

kiedy wyłączenie stosowania ustawy prawo zamówień publicznychBy móc mówić o jakichkolwiek wyłączeniach, czy innych procesach związanych z ustawą, należy najpierw wiedzieć, czego ona dotyczy. Ustawa Pzp oznacza odpłatną umowę, jaka zawierana jest pomiędzy podmiotem publicznym a wykonawcą. Mogą to być przykładowo wszelkie usługi remontowe, czy budowlane (np. budowa dróg, czy mostów). Wyłączenie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych skraca wszelkie procedury objęte tą ustawą i pozwala na szybsze zawarcie umowy, a także jej wykonanie.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *