14 maja, 2021
Nie wiesz jak jak tworzyć skuteczne maile marketingowe?

Jak tworzyć skuteczne maile marketingowe?

Ludzie listy piszą i… opracowują maile marketingowe. Mimo, że wielu wróżyło upadek tej formy komunikacji, należy przyznać, że ta forma działania cieszy się niesłabnącą popularnością, a wymierne efekty jego działania przynoszą małych i dużym firmom wymierne rezultaty.

Maile marketingowe – czy to skuteczna forma komunikacji?

Jeśli postanowiłeś zapoznać się z tym wpisem, z pewnością szukasz remedium na to, jak tworzyć skuteczne maile marketingowe, jak zarządzać właściwie tym procesem i jakie efekty może przynieść skuteczna kampania mailingowa. Mimo sceptycyzmu entuzjastów marketingu 2.0, Open Rate newsletterów wynosi między 15 a 25 procent. Click-Throuh Rate, to z kolei 2,5%, co stanowi istotny kanał konwersji – przebijający nawet Social Media, którymi zachłysnęli się marketingowcy w ostatnich latach.

Jak tworzyć skuteczne maile marketingowe – praktyka

Tam, gdzie kanały marketingu zakrawają jedynie na 2 lub 3 elementy skutecznego działania w oparciu o model AIDA, tworzenie skutecznych maili marketingowych przekłada się zwykle na ten kluczowy komponent, a więc działanie użytkownika, który przechodzi bezpośrednio do strony sprzedającego. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych elementach takich działań.

Sprawdź, jak tworzyć skuteczne maile marketingowe.

Skuteczne maile marketingowe powinny:

  • opierać się na storytellingu,
  • tworzyć bezpośrednią więź z użytkownikiem,
  • zawierać CTA,
  • informować i wnosić wartość,
  • odnosić się do modelu AIDA.

Jak tworzyć skuteczne maile marketingowe by wprowadzić powyższe założenia w życie? – Koniecznie przeanalizuj strukturę zamówień i profil klienta. Określ dokładnie jego wiek, zainteresowanie i sprawdź, co może okazać się dla niego interesujące. Warto stworzyć również harmonogram prac i obudować treść interesującą historią.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *