22 września, 2021
subli-flock 5901

Subli-Flock 5901 – solidny materiał do sitodruku

Jeśli zajmujesz się sitodrukiem lub drukiem sublimacyjnym to sprawdź koniecznie Subli-Flock 5901 – niezwykle trwały materiał poliestrowy, który znakomicie sprawdza się podczas obróbki. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Czym wyróżnia się Subli-Flock 5901?

Subli-Flock 5901 to materiał typu flock w kolorze białym, który wyróżnia się grubością 500 micronów. Materiał kryjący, jaki zastosowano w tym produkcie to silikonowy papier podkładowy. Umożliwia on wycinanie grafik na ploterze po zadrukowaniu. Główne zastosowanie tego typu folii to między innymi dekoracja i tworzenie grafik na różnego rodzaju odzieży. Cechuje się ona dużą odpornością na substancje piorące oraz czyszczące (do 24 godzin od aplikacji). Ubrania, na której stworzono nadruk z tej folii należy prać w temperaturze maksymalnej 40 stopni Celsjusza, po uprzednim przewróceniu na drugą stronę. Prasowanie również powinno odbywać się na lewej stronie.

Jak wygląda aplikacja folii Subli-Flock 5901?

Jeśli chodzi o aplikację folii Subli-Flock 5901 to pierwszym krokiem musi być zadrukowanie papieru transferowego w odbiciu lustrzanym. Następnie papier ten umieszcza się na folii i transferuje obraz przy pomocy prasy. Powinno się to odbywać w temperaturze 190 stopni celsjusza i średnim docisku 3,5 bara przez niecałą minutę. Zadrukowany materiał należy nałożyć na odzież w temperaturze 150-165 stopni celsjusza. W momencie wgrzewania na tkaninę powierzchnia powinna być zasłoniona przy użyciu papieru silikonowego lub folii poliestrowej.

subli-flock 5901

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *