14 maja, 2021
leasing dla nowo otwartej firmy

Zapomoga dla studenta – kto może się o nią starać?

Obecna sytuacja wynikła z przyczyn pandemii, nie sprzyja wielu branżom. Można zauważyć, że coraz więcej osób staje się bezrobotnych tracąc zatrudnienie z dnia na dzień. Tak ciężka sytuacja dotyka też studentów, którzy dorywczo pracowali w gastronomii czy w branży eventowej. Utrata pracy równa nie brakiem pieniędzy na opłacenie mieszkania, studiów czy codziennych potrzeb. W takim przypadku doskonale sprawdzi się zapomoga dla studenta. Jak się o nią ubiegać, kto może się o nią starać oraz na jakich zasadach?

Zapomoga dla studenta

Zapomoga dla studenta – warunki przyznania

Można znaleźć informacje, iż zniesiono dotychczasowe ograniczenie, zgodnie z którym student mógł otrzymać zapomogę nie częściej niż 2 razy w roku akademickim. W obecnej sytuacji to bardzo korzystne. Poza tym, zapomoga dla studenta jest przyznawana na WSZiB na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Taka pomoc pieniężna może być przyznana studentowi, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.

Jak wygląda zapomoga dla studenta?

Studenci, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej mogą składać wniosek o wsparcie. Może ono być już przyznane na I roku studiów. Zapomoga dla studenta to jednorazowa pomoc w wysokości do 1500zł. Jak się o nią ubiegać? Zapomogę przyznaje się na pisemny wniosek studenta. Musi on być odpowiednio udokumentowany. Winny być do niego dołączone aktualne dowody potwierdzające trudną sytuację życiową studenta. Warto dodatkowo zapoznać się z regulaminem przyznawania i przygotować wszystkie potrzebne dokumenty do złożenia wniosku.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *