14 maja, 2021
Zakupy online

Zakupy online – coraz częściej wybierane przez Polaków?

Pandemia Koronawirusa, która od marca tego roku pokazuje nam inną rzeczywistość – wpłynęła też na przyzwyczajenia i zmianę nawyków przez Polaków. Jak można zaobserwować zakupy online stają się coraz bardziej popularne. Do tej pory głównie młodzi ludzie decydowali się na takie udogodnienia. Starsze pokolenie nie do końca ufa tej formie robienia zakupów. Wolą oni iść do sklepu i zrobić fizycznie zakupy. Jak wyglądają te trendy?

Zakupy online

Zakupy online vs zakupy fizyczne w sklepie

Covid-19 zmusił wiele osób do pozostania w domach. Wykonywanie codziennych obowiązków zostało po części utrudnione. Nawyki konsumentów w bardzo krótkim czasie uległy drastycznej zmianie. Coraz więcej osób wykonywało zakupy online. To o wiele bezpieczniejsza i wygodniejsza wersja. Nie każdy sklep był gotowy na taką zmianę. Jednak wspólnymi siłami dają radę. Wiele firm pracuje nad stopniową automatyzacją i digitalizacją usług.

Zakupy online – plusy i minusy!

Jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy. Wiele sklepów, które zaczęło oferować zakupy online pokazuje, że są sytuacje i aspekty, z którymi nie do końca dali sobie rade. Wśród nich wymienia się kwestie punktualności dowozu, świeżości towarów, urozmaicenia asortymentu, ograniczenia plastikowych opakowań, a przede wszystkim uproszczenia procedur zwrotów i reklamacji.  Zakupy online stają się dziś codziennością, z kolei bezpieczeństwo zdrowotne głównym priorytetem dla klientów. Dlatego sprostanie lawinowemu popytowi staje się nie lada wyzwaniem dla wielu branż.

Podobał Ci się ten wpis?

0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *